پیام تسلیت ریاست محترم انجمن تغذیه ایران به مناسبت در گذشت جناب آقای دکتر امامی
ﺳﻪشنبه 14 مهر 1394
پیام تسلیت ریاست محترم انجمن تغذیه ایران به مناسبت در گذشت جناب آقای دکتر امامی

 

جامعه تغذیه ایران بار دیگر در اندوه فقدان استادی دیگر فرو رفته است. دکتر عبدالرحیم امامی پس از سال‌ها خدمت صادقانه و خالصانه در مهرماه 1394 دیده از جهان فروبست و بار غم بسیار سنگینی را بر دوش ما نهاد. ایشان یکی از ذخایر ارزشمند علمی کشور و از بانیان اصلی رشته علوم تغذیه در ایران بودند. دکتر امامی از سال 1341 به همراه استاد فقید دکتر حبیب الله هدایت در انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور (انستیتو خواربار و تغذیه سابق) مشغول به کار شدند و خدمات بسیار ارزنده‌ای را از همان سال‌های آغازین برای جامعه تغذیه‌دانان و افراد محروم انجام دادند. هنوز هم پس از سال‌ها آثار و برکت اقدامات ارزشمند ایشان برای رفع گرسنگی و سوء تغذیه در مناطق محروم سیستان و بلوچستان و هرمزگان مشهود است و مایه خیر و توسعه برای منطقه به شمار می‌رود.


دکتر امامی در طول حیات پربار علمی و حرفه‌ای خود آثار بسیار گرانبهایی را به یادگار گذاشته‌اند. رفع سوء تغذیه و کم خونی در مناطق محروم دغدغه‌ای بود که تا پایان عمر با آن بزرگوار بود و نقش بی بدیل ایشان در رهبری طرح‌های کشوری بررسی مصرف مواد غذایی ستودنی است. اساتید و فرهیختگان بسیاری افتخار تلمذ در حضور ایشان در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را داشته‌اند و  اکنون نگاه علمی و عمل گرایانه ایشان در قامت متخصصان کارآمد در سراسر کشور نمود پیدا کرده است.

اینجانب، از سوی خود و هیات مدیره انجمن تغذیه ایران، بار دیگر درگذشت تألم انگیز آن استاد فرهیخته و عالی مقام را حضور بازماندگان شریف ایشان و جامعه فاخر دانش‌آموختگان تغذیه تسلیت عرض می‌نمایم. امید که در جوار رحمت پروردگار آسوده و آرام بیارامد و از آمرزش حضرت حق بهره‌مند شود.


دکتر مجید حاجی فرجی

رییس انجمن تغذیه ایران و انستیتو تغذیه ای و صنایع غذایی کشور