همایش پزشکی

نامه تذكر دكتر زالی رئيس سازمان نظام پزشكی به صدا و سيما

برادر گرامی جناب آقای دکتر علی عسگری
ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
 
سلام علیکم
 احتراماً با تسلیت ایام فاطمیه (س) نظر به پخش برنامه‌های متعدد از رسانه‌ی ملی در حوزه سلامت که از خطیرترین و مهم‌ترین موضوعات اجتماعی بوده و ارتباط مستقیم با جان هموطنان عزیزمان دارد به استحضار می‌رساند به رغم مکاتبات متعدد و تذکرهای متوالی در این زمینه مع‌الاسف شاهد پخش برنامه‌هایی غیر مسئولانه با حضور به ظاهر کارشناسانی که به هیچ وجه یا در حوزه پزشکی و طبابت نیستند و یا از مطرودین و مجرمین این حوزه محسوب می‌گردند هستیم.
در روزهای گذشته با پخش برنامه‌ای در شبکه قرآن سیما که با حضور فردی غیر پزشک در خصوص عوارض و مشکلات پلاکتی و با تجویز مغز شتر و گوسفند به عنوان راه حل درمانی اسباب تشویش اذهان عمومی و دخالت در امر طبابت را فراهم کرده است و موجب نارضایتی بخش عظیمی از جامعه ارائه‌دهنده خدمات سلامت اعم از پزشکان و پیراپزشکان شده است.
به نظر می‌رسد رسانه‌ی ملی که مهم‌ترین وظیفه‌ی آن آگاهی بخشی و افزایش اعتماد عمومی می‌باشد می‌بایست در رویه‌ی خود تجدیدنظر نموده و به گونه‌ای برنامه‌ریزی نماید که در امور خطیر سلامت از نظر کارشناسان این حوزه بهره‌مند گردد.
شایان ذکر است پیش از این نیز آمادگی این سازمان جهت هر گونه کارشناسی اعلام گردیده بود.
به هر روی با شناختی که از جنابعالی به عنوان رئیس رسانه‌ی ملی دارم خواهشمند است نسبت موضوع صدرالاشاره با امعان نظر و دقت ویژه دستورات لازم را صادر فرمائید.


دکتر علیرضا زالی
رئیس کل

همایش های پزشکی
همایش های پزشکی

تهران، شهرک غرب، بلوار فرحزادی، خیابان شهید حافظی (ارغوان غربی سابق)، پلاک ۷، انستیتو تحقیقات تغذیه‌ و صنایع غذایی کشور