همایش پزشکی

اطلاعیه شماره ۴ انتخابات انجمن تغذیه ایران

احتراما بدینوسیله باتوجه به موارد مطروحه از سوی اعضاء محترم انجمن درخصوص انتخابات پیش رو موارد زیر به اطلاع می رسد:
🔻۱) در خصوص تعیین روز انتخابات با توجه به اینکه در حال حاضر انجمن تغذیه ایران به عنوان سازمان مردم نهاد ثبت گردیده است، لذا برخلاف سنوات سال های گذشته که هر زمان انجمن قصد برگزاری انتخابات داشت می توانست نسبت به تعیین تاریخ اقدام نماید می بایست هماهنگی های لازم را انجام دهد:

✔️ هماهنگی با وزارت محترم کشور
✔️ هماهنگی با محل برگزاری
✔️ چاپ آگهی در روزنامه حداقل ده روز قبل از برگزاری انتخابات
✔️ اطلاع رسانی به اعضاء از طرق مختلف
با توجه به اطلاع رسانی های منظم انجمن از حدود سه ماه گذشته این روند به تدریج به اطلاع اعضاء محترم رسیده است وهمانگونه که اشاره گردید تعیین تاریخ انتخابات، امری خلق الساعه و ناگهانی نبوده و روند تدریجی و قانونی خود را طی کرده که امکان تغییر آن، خارج از اراده انجمن می باشد.

🔻۲) درخصوص اعلام زمان ثبت نام کاندیداها، در اطلاعیه های قبلی، انجمن تاریخی را برای دریافت رزومه داوطلبین اعلام نموده بود که صرفا یک فراخوان عمومی بوده است.
براساس قانون کلیه داوطلبین می توانند تا یک روز قبل از برگزاری، مراتب آمادگی خود را اعلام نمایند و در لیست نامزدها قرار گیرند.
پس از ذکر این موضوع چند نفر دیگر اعلام آمادگی کردند که آخرین آمار ثبت نام کنندگان به زودی در اطلاعیه های بعدی انجمن اعلام خواهند شد و در روز انتخابات لیست کامل داوطلبین درمعرض دید رای دهندگان قرارخواهد گرفت.

🔻۳) بررسی صلاحیت داوطلبین
اگرچه پیشنهاد بررسی صلاحیت کاندیداها از سوی اعضاء مطرح شده بود، اما چون بر اساس اساسنامه موجود، هیات مدیره حق هیچگونه بررسی صلاحیت کاندیداها را ندارد وصرفا می بایست از آنها ثبت نام نماید به ضوابط وزارت کشور مراجعه شد.
بر این اساس کلیه افراد انتخاب شده، از سوی مراجع انتظامی و امنیتی استعلام می گردند.حتی در وزارت کشور پیشنهاد گردید که انجمن برای تسریع در روند اعلام صلاحیت ها راسا به اخذ گواهی عدم سوء پیشینه از مراجع انتظامی اقدام نماید، ولی از آنجا که استنباط می شود هیچکدام از افراد ثبت نام کننده دارای سوء پیشینه نباشند گواهی عدم سوء پیشینه از داوطلبین خواسته نشد

🔻۴) اساسنامه انتخابات
اساسا ضوابط جداگانه ای به نام اساسنامه انتخابات در انجمن وجود ندارد و مفاد اساسنامه، صرفا تاکید بر ساختار و نحوه فعالیت انجمن دارد که همگان با آن آشنایی دارند و رویت نموده اند.
در خاتمه از کلیه اعضای محترم، تقاضا دارد با توجه به اینکه در هر ۲ سال فقط یک نیم روز وقت برای حضور در مجمع برای برگزاری انتخابات گذاشته می شود، چنانچه به آینده فعالیت انجمن و نیز به ارتقاء جایگاه رشته فکر می کنیم و علاقه مند هستیم، تقبل زحمت نموده و با حضور گرم و فعال خود در انتخابات، ما را در انجام این مهم یاری نمایید.

✍️ در پایان، اعضای هیات مدیره، یکبار دیگر ازهمه اساتید، پیشکسوتان و دلسوزان جامعه تغذیه دعوت می نماید تا با ثبت نام و اعلام کاندیداتوری خود، سهمی بیش ازگذشته درجهت گشودن گره های موجود داشته باشند و به سهم خود در این مسیر پر فراز و نشیب قدمی بردارند.

🌸بااحترام روابط عمومے انجمن تغذیه ایران🌸

همایش های پزشکی
همایش های پزشکی

تهران، شهرک غرب، بلوار فرحزادی، خیابان شهید حافظی (ارغوان غربی سابق)، پلاک ۷، انستیتو تحقیقات تغذیه‌ و صنایع غذایی کشور