همایش پزشکی

اطلاعیه شماره ۲ در خصوص لیگ لاغری (بهترشو)

🔘با سلام و احترام
بدینوسیله به اطلاع کلیه همکاران محترم و اعضای انجمن می رساند کار بررسی نهایی قراردادهای انجمن با برنامه لیگ لاغری در واپسین روزهای امسال با همت و تلاش مجدانه دفتر حقوقی انجمن به پایان رسید و قراردادهای اصلاح شده از طریق سایت و مبادی دیگر در اختیار عزیزان قرار می گیرد.
نکات زیر در خصوص قراردادها و لیگ مجددا ذکر می نمائیم:

۱️⃣ برنامه لیگ لاغری از چند سال قبل توسط مجریان آن در حال پیگیری و اجرا بوده است که نهایتا در سال جاری موفق به اخذ مجوز پخش و مشارکت با بخش اجتماعی شبکه یک سیما گردیده است.

۲️⃣ این برنامه با انجمن تغذیه و بدون انجمن تغذیه مجوزهای لازم را اخذ کرده بود که با پیگیری های چند مرحله ای ، انجمن موفق شد تفاهم نامه ای را با خصوصیات برجسته ی زیر با مجری طرح به امضا برساند:

🔸الف) انحصار تولید محتوای بخش تغذیه برنامه در اختیار انجمن می باشد که این مهم در حال حاضر به بخش رژیم شناسان انجمن واگذار گردیده است.

🔸ب)لیگ لاغری متعهد گردیده است که مردم و کسانی که برای کاهش وزن در برنامه ثبت نام می کنند را فقط و فقط به مشاورین و متخصصین تغذیه که از سوی انجمن تغذیه معرفي و تاییده شده اند ارجاع نمايد.

🔸ج) هرگونه محصولی که از سوي برنامه لیگ لاغری به عنوان سبد سلامت در برنامه عرضه می شود به تایید انجمن تغذیه خواهد رسيد .

🔸د) از محل درآمد این همکاری ۲% به حساب رسمی انجمن تغذیه واریز می گردد.

۳️⃣ انجمن تغذیه ایران به موضوع و جریان این برنامه به عنوان یک طرح ملی نگاه می کند و هیئت مدیره محترم انجمن در چند ماه گذشته استنباط نموده که اين برنامه می تواند به عنوان یک فرصت تلقی گردیده و برای اولین بار در کشور توجه عموم جامعه را به سلامتی و مشارکت تعداد کثیری از مردم در برنامه کاهش وزن جلب نماید.همچنین برای اولین بار اين فرصت براي رژیم شناسان، کارشناسان و متخصصان تغذیه در کشور فراهم می گردد و مردم می فهمند گروه مرجع برای کاهش وزن فارغ التحصیلان رشته تغذیه می باشند.

۴️⃣ شرایط مشارکت همکاران در برنامه لیگ:

قراردادهمكاري بین مشاورين و متخصصين تغذيه و لیگ در چند ماه اخیر تهیه شده و بارها و بارها توسط دفتر حقوقی انجمن بازبینی گردیده است که امروز نسخه ی نهایی آن ارائه گردیده است. این قرارداد شامل ویژگی های ذیل است:

🔹الف)انتهای قرارداد سه امضاء دارد:
✅اول امضاء کارشناس و متخصص تغذیه
✅امضاء دوم امضاء و تایید کارشناس توسط انجمن تغذیه ايران
✅امضاء سوم امضاء مجری لیگ می باشد

🔹ب)نحوه ی مشارکت ها:
ا- مطب داران ۵۰ درصد ویزیت
اا- همکارانی که در درمانگاه ها فعالیت دارند ۲۵ درصد ویزیت
ااا- همکارانی که شماره نظام دارند ولي نه مطب دارند و نه در کلینیک کار می کنند ۴۰ درصد ویزیت را به لیگ پرداخت می کنند.

🔹ج) ودیعه ها:
در ابتدای مذاکرات، لیگ یک ودیعه ی هشت و نیم میلیون تومانی را برای تغذیه دانان در نظر گرفته بود.پس از برگزاری جلسات متعدد مبلغ ودیعه به دو و نیم میلیون تومان کاهش یافت و بنا شد ۱/۵ میلیون را لیگ و یکی میلیون را انجمن به عنوان ناظر بگیرد و در پایان برنامه ی لیگ مبلغ دو و نیم میلیون به همکاران عودت داده شود.
در حال حاضر انجمن از اخذ یک میلیون خود صرف نظر نموده ( تا اطلاع ثانوی) تا شرایط ورود همکاران به برنامه تسهیل گردد و فقط لیگ، یک و نیم میلیون تومان به عنوان ودیعه دریافت می کند.

🔹د) وثیقه ی ملکی
از آن جا که نگرانی هایی در خصوص بازگرداندن مبلغ ودیعه از سوی لیگ در پایان برنامه وجود داشت، بنا به پیشنهاد دفتر حقوقی، لیگ موظف گردید در قبال گرفتن ودیعه ی یک و نیم میلیون تومانی وثیقه ملکی بسپارد. در همین رابطه از سوی لیگ یک قطعه زمین با کاربری مسکونی به دفتر انجمن معرفي گردید که پس از کارشناسی رسمی توسط کارشناس دادگستری زمین مذکور به نام انجمن تغذیه ایران گردید (ارزش تقریبی زمین مذکور یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان می باشد.)
که در پایان برنامه و عودت مبلغ ودیعه به همکاران این زمین به لیگ برگردانده می شود.

🔹ه) مواردی که می بایست در قرارداد کارشناسان با لیگ رعایت گردد تا ودیعه خود را به طور کامل بازپس گیرند در قراردادها منعكس گردیده است.
به عنوان مثال رعایت اخذ مبلغ ویزیتی که در ابتدای برنامه کارشناس اعلام نموده است.

۵️⃣ در حال حاضر پیش بینی می شود برای شروع به حدود ۵۰۰ الی ۸۰۰ کارشناس و متخصص در سراسر کشور نیاز می باشد که در برنامه مشارکت نمایند که این عدد از تخمین های اولیه و از طريق ر علم آمار محاسبه گردیده است.

۶️⃣ در خاتمه انجمن تغذیه ایران مجددا تاکید دارد که برنامه لیگ لاغری می توانست با همه ی گروه های دیگر پزشکی نظیر پزشکان عمومی، هموپاتي ها . طب سنتی و ... مسیر خود را طی نماید که انجمن تغذیه افتخار می کند که با صرف انرژی فراوان و پیگیری های شبانه روزي موفق شد این امکان را براي فارغالتحصيلان عزیز تغذیه فراهم نماید که خروجی برنامه و کار علمی و تخصصی رژیم درمانی در انحصار جامعه بزرگ تغذیه قرار گیرد و دست همه ی گروه های مدعی دیگر در رژیم درمانی را کوتاه نماید.

🔘ادامه ی مسیر و موفقیت برنامه طبیعتا تابع عوامل متعدد دیگری نظیر شرایط اجتماعی، نحوه عرضه ی برنامه، نحوه مشارکت مردم، نحوه تعامل کارشناسان و متخصصان تغذیه و ده ها عامل و شرایط دیگركه خارج از اراده ي انجمن مي باشد دارد که امیدواریم به نحو احسن صورت گیرد.
آن چیزی که تا کنون قابل کنترل، مداخله و امتیازگیری و انحصاری نمودن موارد مختلف به نفع انجمن تغذیه ایران و اعضاء محترم آن بوده است اتفاق افتاده است و هیچ کوتاهی در این زمینه ها صورت نگرفته است که با تكيه به ذات لایزال الهی امیدواریم همه ی شرایط

🔘دست به دست هم داده و خروجی نهایی اول از همه مورد رضایت خداوند متعال و بعد از آن به نفع ملت بزرگوار ایران و نهایتا فرصتی مغتنم برای ارتقاء جایگاه رشته تغذیه و همه ی کسانی که با امید پای در این راه نهاده اند باشد و برای اولین بار جایگاه برجسته ی تغذیه صحیح در سلامت و مروجین آن که همانا تغذیه دانان مظلوم و زحمت کش می باشند، برجسته و بر همگان روشن گردد.
خدایا چنان کن سرانجام کار
تو خشنود باشی و ما رستگار

"روابط عمومي انجمن تغذيه ايران"

همایش های پزشکی
همایش های پزشکی

تهران، شهرک غرب، بلوار فرحزادی، خیابان شهید حافظی (ارغوان غربی سابق)، پلاک ۷، انستیتو تحقیقات تغذیه‌ و صنایع غذایی کشور